wz

Vysoké Taury - červenec 2010

Domů
Boubín 2010
Ostrý 2010
Totesky 2010
Weissmies 2010
Matterhorn 2010
Bishorn 2010
Seewand 2010
Vysoké Taury 2010
Traunstein 2010
Zimní Šumava 2010

 

Mitterer Barenkopf + Vorderer Barenkopf

Po velmi dlouhé odmlce jsme konečně vyrazili opět do hor. Tentokrát se mělo jednat o kombinaci ledovce, VHT a ferat. Sešla se partička Friends of Mountains ve složení já, Jirka a Dušan. Vše začalo příjezdem a noclehem v garážích na vyhlídce Franze Josefa. Předpověď počasí zněla úžasně, jen vyrazit. Ráno jsme vyrazili již v půl šesté, abychom se vyhnuli davům turistů a horku. Plán byl Johannisberg. U Oberwalderhutte ale nebylo vůbec poznat, že by měl někdo stejný cíl jako my a my sami jít nechtěli. Zvolili jsme béčkový plán - Barenkopfy. Nejprve Mitterer Barenkopf a historicky první vztyčení vlajky FoM na vrcholu. Pak jsme se přesunuli na Vorderer Barenkopf. Ten na mě působil mnohem lépe. Osamocený vrcholek s nádherným výhledem. No každopdně se výlet vydařil. Další noc jsme opěr pobyli na vyhlídce v garážích.

Spielmann

Vyrazili jsme od Glocknerhausu. Šlo se parádně. Rychle se nabrala výška a po chvilce již v dálce byl vidět vrchol Spielmannu. Až na samotný vrchol se šlo přes několik sněhových polí, nic náročného. Dorazili jsme na něj po třech hodinách chůze. Zážitek z vrcholu byl ohromný. Jediné, co mi dojem pokazilo, byl turista, který nám chvilku dělal společnost a dva důchodci, kteří nás na vrcholu vystřídali.

Při cestě zpátky jsme si udělali asi půlhodinovou siestu, při které jsem si brutálně spálil prsa. Člověk by řekl, že po třicítce bych už mohl mít rozum a namazat se, ale ono  ne. Spáleniny mě pak trápily zbylé dva dny na feratách.

Milan © 2010

 

WebZdarma.cz