wz

Matterhorn (4 458m) - srpen 2010

Domů
Boubín 2010
Ostrý 2010
Totesky 2010
Weissmies 2010
Matterhorn 2010
Bishorn 2010
Seewand 2010
Vysoké Taury 2010
Traunstein 2010
Zimní Šumava 2010

 

Matterhorn - luční hora. Nejkrásnější hora světa, symbol horolezectví, sen jednoho  šumaváka, který se měl letos splnit. A splnil.

Když stojíte a koukáte na tuto krásnou horu, malinko se vám tají dech. Obrovský zub, který se vyjímá široko daleko, se zdá jen težce slezitelný. Nakonec lezení zas až tak těžké není. Dá samozřejmě dost zabrat, ale obrovským problémem je orientace. Já a Jirka jsme využili služeb českých guidů Víti a Háčka (www.alpy4000.cz)  a ještě jednou jim díky za skvělou akci a přístup. Nebýt jich, asi bychom tam bloudili celý den, jako mnozí jiní. Tímto dávám za pravdu Verunce a jsem rád, že mě nepustila jen samotného s Jirkou, ale pouze v doprovodu guidů.

Splnil se mi sen a jsem na sebe pyšný. Pohladit sošku Sv. Gotharda a dotknout se kříže na italském vrcholu - ne každému se to poštěstilo. Počasí bylo ideální, ani mráček. Desetihodinovou túru jsme korunovali pivkem na Hornli Hutte. Z Jirky se stal "pyšný dvaačtyřicátník" a Friends Of Mountains se mohou pochlubit další libůstkou ve svém seznamu krásných zážitků.

 

Schwarzsee

Obergabelhorn

večerní Mattrhorn

Italský vrchol

vrcholový hřeben

Švýcarský vrchol

Monte Rosa

s Viktorem

Hornlihutte od Solvayky

zasloužené pivko

 

Milan © 2010

 

WebZdarma.cz