wz

Totes Gebirge - srpen 2010

Domů
Boubín 2010
Ostrý 2010
Totesky 2010
Weissmies 2010
Matterhorn 2010
Bishorn 2010
Seewand 2010
Vysoké Taury 2010
Traunstein 2010
Zimní Šumava 2010

 

Poslední prázdninové dobrodružství mě zaválo do mnou často navštěvovaných Totesek. Tentokrát se mými parťáky měli stát synovci Ráďa a Štěpán a ségra. Ale ségra se Štěpíkem vyměkli :-), tak jsem vyrazil pouze s Ráďou.

V noci jsme dorazili k Almtalerhausu, kde jsme v autě přespali. Ráno kolem šesté hodiny jsme již byli na cestě na Welserhutte. Ráďa nasadil smrtící tempo, takže jsme na chatě byli již kolem půl deváté. Malinko poprchávalo, přesto jsme se vydali na naše první vrcholky Kreuz (2 180 m) a Zwillingkogel (2 187 m). Na Kreuzu jsem již jednou byl, tentokrát ale správnou cestou. Z vrcholů nebylo vidět nic, jen mlha. Přesto to byl výlet podařený. Odpoledne jsme prospali a večer jsme proseděli v hospůdce na chatě, kde jsme příjemně popovídali a pohráli karty s českými lezkyněmi Luckou a Janou.

Druhý den nás do kopců vyhnalo sluníčko již kolem šesté ráno. Vyrazili jsme na novou feratu Tassilo, která vede na nádherný vrchol Schermberg (2 396 m), po kterém již dlouho pokukuji. Ačkoli byl Ráďa poprvé na feratě, déčkovou cestu prolezl jako kamzík. Protože času bylo ještě dost, rozhodli jsme se ještě navštívit vrchol Grosser Prielu (2 515 m). Na vrcholu jsem byl již potřetí, nicméně poprvé jsem byl u nového kříže. Docela hezké. Aby toho ale tento den nebylo málo, vrátili jsme se k chatě a za necelé dvě hodinky jsme seběhli až k autu a jeli domů. Docela slušný výkon. Tentokrát bych návštěvu Totesek nazval "sprint Toteskami". Ráďa se osvědčil, snad někdy do budoucna tedy podnikneme něco dalšího .....

Welserhutte + Schermberg

Schermberg

Kreuz

Kreuz

Kreuz

Zwillingkogel

Zwillingkogel

Zwillingkogel

ranní Schermberg

Tassilo klettersteig

Kreuz a Zwillingkogel

Severní stěna Sch.

klettersteigbuch

klettersteigbuch

Schermberg

Schermberg

Schermberg

na Priel

Gr. Priel

nový kříž

Gr. Priel

 

Milan © 2010

WebZdarma.cz