wz

Totes Gebirge - 25. - 28. 10. 2013

Domů
Šumava 2013
feraty 2013
Totes Gebirge 2013
Traunstein 2013
Höllengebirge 2013

 

Staré dobré Totesky opět nezklamaly. Počasí na jedničku, nádhera. Akorát se nesešla klasická sestava Friends Of Mountains. Všichni něco měli, tak jsme vyrazili ve složení já, Míra, Petr a konečně i někdo z rodiny - Honza :-). Nicméně to neubralo nic na té parádě.

V pátek jsme dorazili do Hinterstoderu cca ve 23 hodin. Míra dostal nápad, že bychom nemuseli dřímat u auta a mohli bychom vyrazit nad chatu Prielschutzhaus. Nikdo moc nadšený nebyl, nakonec jsme ale udělali nejlíp. Po 4 hodinách stoupání jsme postavili stany na vrcholku Blosskogel, což je cca 100 m nad chatou. Nádherné místo akorát pro 2 stany. Pospali jsme do 8 hodin a celkem plní síly jsme se vydali pokořit Spitzmauer. Udělali jsme si z toho pohodičkovou akcičku, takže žádný kvalt - i tak jsme šli ale v psaných časech. Nádherné výhledy, počasí bylo až kýčovité. Cestu zpět jsme si zpříjemnili těžkými igelitkami plnými sněhu na rozvařování. Večer jsme si jí malinko loupli - Mírovo myslivec nám dal docela slušně do hlavy. Ranní vstávání nebylo úplně super, opička nás chvilku trápila. Dali jsme G. Priel po feratě Bert Rinesch. Dlouhá a docela i těžká. Já už tu jednou byl, takže jsem si aspoň oprášil vzpomínky. Po 3,5 hodinách lezení jsme všichni stáli na vrcholu. Zahalily ho mraky, ale to nic neměnilo na tom, že tam bylo krásně. Cesta dolů byla jako tradičně vopruz, ale dalo se to. Večer nás brzy do stanu zahnalo krupobití, což byla jediná vada na kráse tohoto výletu. Nestačili jsme totiž dopít Petrovo vodku.

Poslední den jsme se zastavili na chatě Prielschutzhaus na Radlera. A koho jsme tam nepotkali? Starý parťák z Pamíru - Viktor - si šel s přáteli zalézt po skalách. Docela příjemné setkání :-)

Seběhnutí k autu již byla formalitka.

Parádní rozloučení s alpskou sezonou.

Fotogalerie

mapa + topo klettersteigů naleznete zde

 

Milan © 2013

 

WebZdarma.cz