wz

"sluncem zalitá" Jezerní hora - 7. - 8. 2. 2014

Domů
5té narozeniny FoM
Totesky s Fídou
Similaun 2014
Kaunertal 2014
Totesky s Kiki
Watzmann 2014
Traunstein 2014
Sengsengebirge 2014
Höllengebirge 2014
Jezerní h. 2014

 

Již 3 roky Jezerní hora odolává. 2x bylo ošklivě, tentokrát jsem zamluvil počasí z říše snů - sluncem zalitá Jezerní hora se stala lákadlem pro mě, Jirku, Míru a Dušana, oddané to Friends of Mountains.

Jako tradičně jsme dorazili vlakem do Hojsovky. První noc byla na statečku a byla velmi luxusní.  Druhý den jsme vyrazili na Velký a Malý Ostrý. Vypadalo to, že počasí nám bude přát. Po vylezení na Velký Ostrý se dostavil mrak KURVIČ a v tu chvíli to vypadalo smutně. Po návštěvě Malého Ostrého KURVIČ zmizel a od té doby to byl hotový luxus. Byli jsme vybaveni i sněžnicemi, nicméně ty zůstaly po celou dobu pouze závažím na batohu. Cesta byla natolik pohodová, že jsme byli už ve dvě hodiny na Svarohu, v půl třetí na Jezerní hoře a v 15:50 jsme seděli ve vlaku na Plzeň. Sluncem zalitá Jezerní hora nám konečně "dala".

Jedinou obrovskou vadou na kráse byl nově vybudovaný chodník z Rozvodí k Čertovu jezeru. Hotová dálnice plná lidí. Výlet jsme kvůli překvapivé rychlosti ukončili již v sobotu. Byla to ale i tak paráda.

Fotogalerie je ke zhlédnutí  zde.

 

Milan © 2014

 

WebZdarma.cz