wz

Traunstein - 7. 6. 2014

Domů
5té narozeniny FoM
Totesky s Fídou
Similaun 2014
Kaunertal 2014
Totesky s Kiki
Watzmann 2014
Traunstein 2014
Sengsengebirge 2014
Höllengebirge 2014
Jezerní h. 2014

 

Alpská sezóna může začít. Ona už vlastně začala, nicméně Traunsteinem ji i přesto tradičně otevíráme :-)

Tentokrát jsme se na něj vypravili ve sožení já, Verunka, Jirka, Míra, Jitka a pesice Fída. Odchod od auta ve 2:00. Nahoru jsme to vzali po Hernlersteig. I Fída to dala. U konce jsme se rozdělili. Jitka, Jirka a Fída šli k chatě, my ostatní jsme si dali Traunsee klettersteig. I Verunka. Vylezli jsme to v pohodě. Verunka byla po delší době na feratě a dala ji s přehledem. Splatila tak dluh k této cestě z doby před asi pěti lety.

Na vrchol jsme se dostali úplně v pohodě a to velmi rychle. Asi v půl sedmé jsme vychutnávali vrcholové pohledy na všechny strany. Výhled byl nádherný, počasí nám přálo. Krásně byly vidět Totesky - za necelý měsíc tam vyrazím s Kristýnkou.

Kolem 7:30 začínali vrchol obsazovat další turisté, proto jsme se dali na úprk dolů. Kvůli Fídě jsme zvolili Mairalmsteig. Cesta utíkala na pohodu. Cestu k samotnému autu jsme si zpříjemnili jezerní cestičkou u břehu. Tolik let jezdím na Traunstein a  teprve letos jsem si ji prošel. Výlet jsme v 11:20 zakončili koupáním v příjemně studeném Traunsee. Po dvanácté hodině jsme valili do Čech, Míra s Jitkou a Fídou zůstávali do neděle.

Výlet to byl tradičně velmi hezký.

Fotogalerie je ke zhlédnutí  zde.

Milan © 2014

WebZdarma.cz