wz

Totes Gebirge - 27. - 28. 9. 2014

Domů
5té narozeniny FoM
Totesky s Fídou
Similaun 2014
Kaunertal 2014
Totesky s Kiki
Watzmann 2014
Traunstein 2014
Sengsengebirge 2014
Höllengebirge 2014
Jezerní h. 2014

 

Friends of mountains se tentokrát nesešli. Zůstal jsem jen já a Míra. Za parťáka jsme přibrali Mírovo pesici Fídu. Kam se vypravit? Zvolili jsme Totesky z jihu, terén vhodný i pro pesa, takový čundrácký ráj.

První noc jsme luxusně přečkali v autě. Mě probudila snaha Fídy mě líbat. Odolal jsem. Míra si to užil v plné parádě a hnedle několikrát.

Za husté mlhy (spíše deště) jsme z Gösslu vyrazili směr Langangseen. Tam jsme dali první větší pauzu - pojedli jsme, pokouřili, popili lidské tváře, malinko se snažili navrátit teplo do prokřehlých těl. Nálada navzdory počasí stále dobrá. Počasí se ale v poledne změnilo. Zamluvené sluníčko učinilo absolutní obrat a vše bylo jinak. Už jsme se ho nezbavili, v neděli jsme si dokonce i chvílemi přáli, aby už zalezlo :-)

S těžkými batohy jsme vylezli přes 1500 výškových metrů, jediná Fída to dala bez znatelného vyčerpání. Stanuli jsme na vrcholech Wildgössl a Scheiblingkogel. Za posledním vrcholem jsme postavili stan. Nádherný západ slunce, vínečko, klobásy, kořalka, doutníčky - absolutní toprelax. Nemělo to nejmenší chybu.

Ráno mě probudilo líbání v podání Fídy. Zavřený ve spacáku jsem se líbat tentokrát nechal. Ráno bylo kouzelné, koukal na nás Dachstein a další vrcholky. Nalehko jsme vyběhli na vrcholek Salzofen (Fídy výškový rekord 2 072 m), cestu nám zpříjemňovaly pohledy na početná uskupení kamzíků. Dokonce jsme navštívili i místní Salzofenskou jeskyni. Po návratu a sbalení stanu jsme šli přes náhorní plošinu (s odskočením na nejjižnější z vrcholů Dreibrüderkogel) a sestoupili až dolů zpět k autu.

Parádní akcička. Aby ale vše nebylo až moc idilické, dojem z akce nám museli pokazit rakouští policisté :-) Ale ani malá příhoda nezanechala negativní dojem za čundrem do Rakouska.

FOTOGALERIE

 

 

Milan © 2014

 

WebZdarma.cz