wz

Totes Gebirge - 12. - 15. 3. 2015

Domů
Tennengebirge 2015
Kl. Priel 2015
Traunstein 2015
Írán 2015
Svárožná 2015
Totesky 2015
Šumava 2015

 

Friends of mountains navštívili v sestavě já, Jirka, Míra, Petr a Miloš Totesky. Jednalo se již o tradiční zimně-jarní expedici do ciziny na sněžnice.

Na poslední chvíli jsme zvolili tuto variantu. V září jsme tu byli s Mírou a na zimu to vypadalo schůdně.

Od jezera Grundlsee jsme se téměř 7 hodin hrabali sněhem až na chatu Pühringerhütte. Byli jsme tam jediní a docela jsme uvítali zázemí tamního winterraumu. Já a Jirka jsme ho již znali, před pěti lety a kousek jsme tam založili FOM. Nic se tam nezměnilo, i tentokrát to bylo malebné. Jen pivo nebylo.

Po krásné noci plné spánku v absolutním tichu (i naši dřevorubci byli v klidu nebo jsem já spal jako špalek) jsme druhý den ráno doslova vyběhli na vrchol Elm - bylo parádní počasí, závěrečná stěnka pod vrcholem byla docela adrenalinkem, ale dali jsme to. I cestu dolů, ze které jsme měli docela strach. Vše nalehko. Od chaty jsme se vydali již s plnou polní směrem na Hochkogel. Docela dřina. Již se jednalo o cestu poměrně nepříjemnou mlhou. Výstup na Elferkogel byl již cestou poslepu. Nakonec jsem se na něj dostali, jen ty výhledy stály doslova za ho**o.

Bivakovali jsme pod nádhernou stěnou Wildgösslu. V noci byla pekelná zima, nohy mi rozmrzali ještě druhý den v poledne. Rána začalo pekelným výstupem na náhorní plošinu. Místy jsem měl opravdu strach, bylo kam spadnout... Zato nahoře byl ráj. Sluníčko nás již do konce expedice neopustilo. Prošli jsme vrcholy Wildgössl, Scheiblingkogel a Salzofen. Pak jsme sešli až tak, že jsme podruhé bivakovali cca 50 minut od auta na krásné louce. Tentokrát bylo teplo a noc absolutně v pohodě. Sníh nestuděl.

Poslední den jsme jen seběhli k autu. Byl to bomba výlet. Nemůžu říct, že to vše bylo zadarmo, zase taková dávačka to nebyla. Ale ten absolutní relax ... Kdo nezná, nezažije - nepochopí.

FOTOGALERIE

 

 

Milan © 2015

 

WebZdarma.cz