wz

Traunstein - 29. 8. 2015

Domů
Tennengebirge 2015
Kl. Priel 2015
Traunstein 2015
Írán 2015
Svárožná 2015
Totesky 2015
Šumava 2015

 

Každý rok v podstatě otevírám sezonu výstupem na tento dominantní kopec, můj milovaný Traunstein. Letos tomu bylo jinak. Před sezonou si tradiční parťák Jirka zlomil klíční kost, takže tím se vše zkomplikovalo. Před odjezdem do Íránu navíc nezbyl čas, takže Traunstein se dočkal až koncem srpna. Klíční kost letos Jirku odsoudila k horské nečinnosti, Dušan je zavalen prací. Jel se mnou Míra. Kdyby nejel, jel bych sám.

Opět jsme to udělali ve stylu předchozích let. Večer odjezd z Čech. Výstup začal v  0:15 hodin. Šlo se mi úplně samo. Těžká pohoda. Byl jsem tu letos po deváté a nikdy jsem to nedal v takové pohodě. O co větší pohodu jsem cítil já, o to hůře se ale cítil Míra. Ale bojoval statečně. Nahoru jsme šli Hanshernlersteig, finále jsme si zpestřili parádní Traunsee klettersteig. Na vrcholu jsme byli ve 4:30.

Do 6:00 jsme čekali na krásný východ slunce. Bohužel stejný nápad mělo asi i 30 nocležníků z obou chat, takže romantické ráno bylo pokaženo. Sestoupili jsme Naturfreundsteig. Nahoru proudily davy lidí, takže jsme byli v 10:00 rádi, že jsme u auta. Koupačka v teplém jezeře byla osvěžující a cesta autem proběhla také docela na pohodu. Únava tedy byla brutální, ale nějak jsem to odřídil (až na jeden mikrospánek, ze kterého mě naštěstí Míra probudil), večer jsem ještě zašel s Jirkou na pivko.

Každoroční povinný výstup tedy proběhl a opět k mé veliké spokojenosti.

FOTOGALERIE

Milan © 2015

 

WebZdarma.cz