wz

feraty - Rakousko - 3.8. - 6.8.2013

Domů
Šumava 2013
feraty 2013
Totes Gebirge 2013
Traunstein 2013
Höllengebirge 2013

 

Stará garda Friends Of Mountains ve složení já, Jirka a Míra vyrazila do Rakouska na feraty.

Já osobně si chtěl po několika letech splnit malý sen - dostat se na vrchol Hochköniga. Počasí bylo všelijaké, nicméně nejlepší se jevilo hned na první den. Byla to docela odvaha jít nerozlezení  a nerozchození na Hochköniga.

 

Vstali jsme ve 4 hodiny a dali se do práce. Po dvou hodinách výstupu po loukách jsme se dostali k nástupu na feratu Königsjodler. A ta si opravdu nic nezadala se svou pověstí extrémně dlouhé feraty. Těch vrcholků, které jsme přelezli, bylo snad milion. Nebrala konce. Trvlalo nám to pět a půl hodiny a musím říct, že bylo poznat, že jsem poslední rok na sobě moc nepracoval. Ale dali jsme to. Lezení těžké nebylo, ale ta délka byla šílená. Když jsme dali feratu, došli jsme i k chatě Matrasshaus na hlavním vrcholu. Dva Radlery ve mně zasyčely jako ....

Dolů jsme se vydali Birgkarem. A to byl teprve mazec. Naše nohy toho měly dost. Sestup trval uctihodné 4 hodiny. K hospodě jsme se doplazili jako šneci a navíc totálně vyprahlí. Počasí nám celý den přálo až moc.

Další den jsme si jako odpočinkově dali dvě kraťoučké feraty u města Weissbach am Lofer - Weisse Gams a Die Zahme Gams klettersteig. ta první bylo docela fajn, středně obtížná a ta druhá byla spíše pro děti. Nicméně na odpočinkový den to byla pohoda.

Předposlední den jsme dali Drachenwand. Já tam byl loni s Verunkou, Radkem a Ráďou. Fakt pohoda. Krásné lezeníčko střední obtížnosti, krásné výhledy, pořád na sluníčku - no nemělo to chybu. Jediná chybička se stala při sestupu, kdy jsme byli svědky záchrany helikoptérou po úrazu od padajícího kamení.

Poslední den jsme dali dva vrcholky Drachenwandu - Schober a Frauenkopf. Masová turistika velmi lehkého charakteru. Dokonce jsme se podívali i na zříceninu hradu Wartenfels.

Poslední dva dny jsme si zpříjemnili koupáním v jezerech Moondsee a Fuschelsee. Voda byla i na mě velice teplá. Bylo to ale moc příjemné.

Každopádně se jednalo o parádní letní dobrodrůžo...

Fotogalerie - Hochkönig

Fotogalerie - Weisse Gams Klettersteig

Fotogalerie - Die Zahme Gams Klettersteig

Fotogalerie - Drachenwand

Fotogalerie - Wartenfels + Schober + Frauenkopf

 

Mapky pro feraty najdete zde.

Milan © 2013

 

WebZdarma.cz