wz

Roklan Luzný - 17. - 19. 2. 2017

Domů
Loferer 2017
Traunstein + Čertovy díry
Kazachstán
Roklan + Luzný 2017
Jezerní hora 2017

 

Friends of Mountains si nemohli po loňské odmlce dovolit vypustit tradiční zimní akci na sněžnicích. Zvlášť, když účast přislíbil i Miloš.

Vzhledem k neuspokojivé lavinové situaci v Rakousku jsme vzali za vděk již odzkoušeným přechodem Velkého Roklanu a Luzného. Auto jsme nechali ve vesničce Waldhäuser. Ve složení já, JIrka, M9ra a Miloš jsme první den dorazili přes Roklanské jezero až na vrchol Velkého Roklanu. Kousek pod vrcholem jsme rozbili první tábor. Počasí nám moc nepřálo. Trochu sněžilo, když nesněžilo, byla mlha jako prase. To nám ale náladu zkazit nemohlo. Potřebovali jsme klid, mráz, samotu, popít, pokouřit a popovídat....

Druhý den jsme se na pohodu vydali z Roklanu až ke skleněné arše pod Luzným. S přestávkami nám cesta vydala s těžkými batohy a sněžnicemi na nohou necelých 6 hodin. Počasí opět na prdel. V podstatě jen mlha. U archy jsme nechali batohy a nalehko si vyběhli na Luzný. Výhledy byly slabší, nicméně na chvíli se nám i Roklan ukázal. Druhou noc jsme prožili také ve stanu, tentokrát u skleněné archy. Večer jsme si opět zpříjemnili vínečkem, kořalkou, doutníčky a přátelským povídáním.

To, že Alpy ani letos nevyšly, vůbec nakonec nevadilo. Akce to byla velmi vydařená a úžasná.....

FOTOGALERIE

Milan © 2017

 

WebZdarma.cz