wz

Kazachstán - 23. 7. - 5. 8. 2017

Domů
Loferer 2017
Traunstein + Čertovy díry
Kazachstán
Roklan + Luzný 2017
Jezerní hora 2017

 

Friends of Mountains čekala pro letošní rok velká výzva v podobě cesty za poznáním Kazachstánu. Vyrazili jsme ve složení já, Jirka a Míra a cesta začala symbolicky v Praze na letišti i za přítomnosti Dušana, který se s námi přijel rozloučit.

es Minsk jsme se dostali do Almaty. Volba padla na Kazachstan z důvodu zrušení  turistických víz.

V ALmatě jsme se jen zastavili na nákup plynové bomby a nějakého jídla. Přes Charyňský kaňon (báječná noc pod hvězdami) jsme se podívali ke Kolsayským jezerům. Třetí jezero nám bohužel překazili místní hraničáři a aktuální zákaz vstupu. Vše jsme si vynahradili krásnou nocí u nedalekého jezera Kaindy. Mezi další navštívená místa patří zejména horský masív na Almatou - sedlo Talgar. Od něj jsme vystoupili na náš jediný vrchol v Kazachstánu - Šimbulačku (3 500 m). Výhledy na hraniční hory jsou nezapomenutelným zážitkem. Bohužel jsme neabsolvovali trek tímto pohořím, neměli jsme dostatek mapových podkladů. Zato dva dny v okolí sedla byly parádní. Podívali jsme se po ledovci až do výšky 3 800 m a zažili tak krásné chvilky.

Po návratu do Almaty jsme navštívili českou hospodu Kolkovnu, kde jsme se pěkně pobavili a zjistili spoustu cenných informací o životě v Kazachstánu. Z Almaty jsme potom vyráželi na výlety - jezero Issyk, Turgeňský kaňon a Turgeňský vodopád, Velké Almatinské jezero, navštívili jsme i nejznámější místa v Almatě (Zelený trh, Centrální mešita, pravoslavný kostel, Prezidentský park, vrch Koktobě, sokolnickou show Pritomnik aj.).

Cesta to byla velmi zajímavá, plná poznání. Narazili jsme na vstřícné lidi, ale i na místní vychcánky, kteří vrhli bohužel malinko stín na místní obyvatele. Škoda jen, že jsme nemohli z časových důvodů procestovat větší část této krásné země.

FOTOGALERIE

 

Milan © 2017

 

WebZdarma.cz