wz

Höllengebirge - 20. - 22. 5. 2016

Domů
Totesky 2016
Vysoké Taury 2016
Traunstein 2016
Queyras 2016
Höllengebirge 2016
Jezerní hora 2016
Železné hory 2016
Sněžka 2016

 

Tento výlet jsme absolvovali pouze 3 - já, Míra a Fída. Oblast je pro mě již známá, její druhá polovina byla známou i pro Míru z našeho zimního putování v roce 2014.

2 noci jsme pobyli na klasickém místě u potoka poblíž vesničky Weissenbach am Attersee. Bohužel obě noci se nesli v duchu popíjení, takže rána byla krušná, zejména to druhé :-)

Nicméně plán byl takový, že vylezeme až na Brennerin (přes Schobestein, Mahdlgupf a Dachsteinblick) a pak se dáme stejnou cestou dolů. První polovinu jsme splnili dokonce i v krásných časech. Na Brennerinu nás ale napadlo, že bychom mohli dojít až k chatě Hochleckenhaus, kde jsme před dvěma roky ve winterraumu strávili jednu noc. Tak jsme tam došli, dali si jednoho radlera a za hodinu jsme sklesali do sedla Taferlklause. Šlo to nějak moc dobře.

Odsud už to bylo jen asi 15 km k autu po silnici. Míra s Fídou počkali a já chytnul stopa, dojel jsem pro auto a výlet byl u konce. Na neděli byl v plánu jen krátký výlet, ale kvůli mé opici se neuskutečnil.

I tak se ale jednalo o parádní akcičku, za kterou se nemusíme vůbec stydět. Počasí bylo natolik krásné, že my zkušení horalé jsme se ani nenamazali opalovacím krémem, takže jsme se domů vraceli červení jako krocani. Ale pecička. Hned bych jel znovu...

FOTOGALERIE

 

Milan © 2016

 

WebZdarma.cz