wz

Šumava Svárožná - 8. - 10. 5. 2015

Domů
Tennengebirge 2015
Kl. Priel 2015
Traunstein 2015
Írán 2015
Svárožná 2015
Totesky 2015
Šumava 2015

 

Dlouhou dobu nebyl žádný výlet. Cílem bylo Rakousko - Hochgolling. Jenže tamní počasí nám udělalo čáru přes rozpočet. Zvolili jsme variantu B - stará dobrá Šumava. Účast - já, Jirka a Míra. Od skautů jsem zajistil klíče od bývalé roty Svářožná. Po dvě noci se stala naším útočištěm.

1. den - Cílem byl Svaroh. Když jsme na něj vylezli, prodloužili jsme to až na oba Ostré. Cesta nahoru byla ale božská. Narazili jsme na historický chodník. Bylo to nádherné. Několik kamenných moří pod Svarohem, v nich udělaná cesta. Dokonce jsme viděli i chráněného tetřívka. Výlet to byl poměrně dlouhý, uťapkaní jsme den zakončili ohýnkem a vínečkem.

2. den - Protože nám ráno nebylo úplně nejlépe a spali jsme dost dlouho, zvolili jsme kratší výlet, který ve finále byl ale docela dlouhý. Do Železné Rudy jsme jeli autem, pak jsme se vydali již pěšky přes Ferdinandovo údolí na mnou ještě nenavštívený Falkenstein. Cesta byla očistec. Hrůza a běs. Navíc nebylo pořádně nic vidět, všude jen mlha. Naštěstí jsme nezmokli. Druhý den jsme zakončili stejně jako první - ohýnek a vínečko. Do popela jsme dali péct brambory - snad 20 let jsem je neměl.

3. den - Cílem byla Jezerní hora. Došli jsme k Čertovu jezeru a před ním jsme odbočili na starý chodník. Sice se jedná o zakázanou cestu, o to to ale bylo kouzelnější. Malebná stezka, chodník, krásná příroda, nikde nikdo, absolutní klid - moc krásné. Všichni jsme tam byli poprvé a zcela jistě ne naposledy. Už dlouho mě Šumava tak neokouzlila. Bylo nádherně a zážitek z Jezerní hory byl parádní. Byl krásný výhled, bohužel i na zplundrovanou přírodu. Z Jezerní hory jsme sešli na Svárožnou jako první den.

Celý prodloužený víkend byl zkrátka perfektní. Asi jsem hodně potřeboval vypnout. Šumava nezklamala...

FOTOGALERIE

Milan © 2015

 

WebZdarma.cz