wz

Sengsengebirge Hohenweg - 23. - 25. 5. 2014

Domů
5té narozeniny FoM
Totesky s Fídou
Similaun 2014
Kaunertal 2014
Totesky s Kiki
Watzmann 2014
Traunstein 2014
Sengsengebirge 2014
Höllengebirge 2014
Jezerní h. 2014

 

Tento výlet byl velmi neplánovaný, o to více snad vyvedený. Friends of mountains vyrazili tentokrát v nejskromnější sestavě - pouze já a Dušan. Ostatním se bohužel nehodil termín. Přišli kluci o hodně.

Jednalo se o kompletní přechod pohoří Sengsengebirge. Navíc jsme si to ztížili tím, že jsme to započali výstupen na Hoher Nock z jeho severní strany, tedy kolem Feichtauhutte. Po cestě k chatě byl na cestě jeden mlok vedle druhého. Počasí přálo a výhledy od chaty směrem k Nocku byly monstrózní. Zašli jsme se podívat i na jezera. Tam nás čekal nemilý pohled na jinak nádherné jezero. Mraky mrtvých žab.

Samotný výstup na Hoher Nock byl celkem na pohodu. Na to, že jsme měli přes 15 kg těžké batohy, to šlo celkem dobře. Dávali jsme to dokonce pod časy na místních ukazatelích. Ještě před Nockem jsme se kosodřevinou přebrodili na vrcholek Seekopf. Nádherné místo. Zážitek byl o to silnější, že vrcholová kniha byla stará 18 let. Neuvěřitelné.

Přes Nock a další vrcholy jsme šli kolem Uwe Andeerle biwaku až na vrchol Hochsengs. Počasí bylo super, krásně jsme si spálili kolena a obličeje. Večer jsme toho měli opravdu dost. 13 hodin chůze s převýšením přes 2000 m a v podstatě natěžko. Zalehli jsme do bivakovacích pytlů kousek pod vrcholem Hochsengs. Druhý den jsme dokončili Hohenweg a sestoupali do údolí. Nohy to slušně pocítily...

Dole nás čekal cca 15 km dlouhý přesun k autu. K našemu parkovišti ale nejezdil žádný vlak, ani autobus, dokonce ani taxíka v těchto končinách neznali. Ještěže umíme výborně čechoangloněmčinu a máme neskutečné štěstí. Potkali jsme paní, která když nás viděla totálně zdrchané, nám nabídla, že dojde pro auto a hodí nás k našemu autu. Božské to požehnání. Pěšmo si to nedovedu představit.

Tento rok jsme byli zřejmě první, kdo prošel celou trasu. Ještě stále byla poměrně dost pod sněhem.

Byl to parádní víkend, absolutně absolutní výplach mozku.

Fotogalerie je ke zhlédnutí  zde.

 

 

Milan © 2014

 

WebZdarma.cz